Zaman yönetimi & Hedefler

Neden bazı insanlar başarılıdırlar ve bazıları değildirler? Neden yapılacak işleri aynıyken bazı insanlar günlük rutinini kolaylıkla yaparken diğer bazı insanlar daima acelesi varmış gibi gözükürler? 

Artan sorumluluk, hızlı tepki verme anları, sürekli değişime maruz kalan bir çalışma ortamı ve sonuç üretmek için ortaya çıkan kendi iç baskınız: Tüm bu faktörler strese sebep olurlar.

Etkili bireysel organizasyon, insanlara kendi zamanları ve işlerini yönetebilmeyi verir ]İlk adım durumu analiz etmeyi gerektirir. Zamanımdan ne çalıyor? Hangi zaman tuzaklarına düştüm? Nasıl daha verimli olabilirim? Problem tanımlanır tanımlanmaz, değişim süreci eski, üretken olmayan alışkanlıkların atılmasıyla adım adım bazda uygulanabilir ve yeni alışkanlıklar edinilebilir.

Birçok insana göre özel ve profesyonel gayretler yan yanadır. Kapasitelerinin en iyisini kullanmazlar çünkü kendilerine hedef koymazlar.Açıkça belirlenmiş hedeflerin insanların kendi kapasitelerini ve potansiyellerini kullanmada ve daha başarılı olmalarında yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Ölçülebilir hedefler motive eder ve diğer insanlara nasıl heveslenileceğini göstermenize yardımcı olur. Eğer kendinize bir hedef belirlediyseniz, buna ulaşıp ulaşmadığınızı belirleyebilirsiniz ve başarıdan memnuniyet ve özsaygı çıkarabilirsiniz.

Hedefler ve zaman yönetimi konularında destek ve rehberlik arıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. İdareciler ve çalışanlar için pratik ve denenmiş seminerler sunuyoruz.

Hitap** Zorunlu alanlar