Telefon

Telefon bizim iş dünyamızda en merkezi iletişim araçlarından birisidir. Ama, telefon bağlantılarının bir dizi spesyal özellikleri vardır.  Bir telefon görüşmesi sırasında kişinin sesinin bizim o kişiyi sempatik bulup bulmadığımız konusunda önemli bir etkiye sahip olduğunu biliyor muydunuz? Eğer müşterilere ve ilgili partilere telefonda tavsiyede bulunacaksanız, kendi sesinizi ve karşıya bunun nasıl geçtiğini düşünmeniz kesinlikle gereklidir.

Genellikle durum şudur, şirketler müşterilerle telefonda ilgilenirken kötü bir başlangıç yapılmasına mahal verirler.Şöyle bir durumu siz de tecrübe etmiş olabilirsiniz: Bir şirketi arıyorsunuz çünkü bir bilgiye ihtiyacınız var ya da şikâyette bulunmak istiyorsunuz. Birkaç kez aktarılıyorsunuz, aralarda uzun süreler bekliyorsunuz ve durumunuzu üç kez anlatmak durumunda kalıyorsunuz.Aldığınız hizmet pek de arkadaş canlısı olmayabilir. Sizin şirketinizi arayan müşterilere daha iyi davranılmalıdır. Endişelerinizi çabucak ve kolayca ifade edebilmelisiniz ve yeterli bir tavsiye alabilmelisiniz.

Gelen ya da giden telefon araması olduğu fark etmeksizin, her şirketin telefonda insanlarla nasıl gerektiği gibi ilgileneceğini öğrenmiş çalışanlarının olması gereklidir.

Eğer şirketinizde profesyonel telefon iletişimi (gelen ya da giden arama) konusunda desteğe ya da rehberliğe ihtiyacınız varsa, biz birçok durumu canlandıran ve egzersiz yapılan pratik eğitimler sunuyoruz.

Hitap** Zorunlu alanlar