Satışlar & Pazarlama

Satış mesleğinin zayıf bir imajı vardır. Sadece alacağı komisyonu düşünüyor.’ – kendiliğinden akla gelen bir konsept. Neredeyse her tüketici boş vaadlere kanmıştır ve sonuç olarak satın aldığı için pişman olmuştur. Bu tür kötü deneyimler bizim satışçi imajımızı karakterize ediyor.

Ama bu yanlış bir varsayım. Satışçılar pozitif ışıkta görülebilir ve sevilebilirler de. Satış, insanların ihtiyaçlarına göre bir ürün bulmasına yardımcı olmak demektir. Müşteri odaklı şirketler kendi mesleklerine olumlu bir yaklaşıma sahip olan, müşterilere doğru soru sorabilen, onları destekleyen, ihtiyaçlarını net bir şekilde tanımlayabilen ve karar vermelerine yardım eden bir satış ekibine ihtiyaç duyarlar.Ayrıca, iyi satışçılar müşterilerini satın alma kararlarında desteklemek ve şirkete uzun vadeli sadakat oluşturabilmeleri için destekleyerek satış sonrasında da istikrarlı iyi bir izlenim bırakırlar.

Böyle bir yaklaşım ve iyi yetenek/tekniklerle ilişki inşa ederek, ihtiyaçları sorgulayıp tanımlayarak, itirazlarla başa çıkıp işlemleri sonuçlandırarak, satışçılar ve satış çalışanları mesleklerinden zevk alırlar ve başarılı olurlar.

Satışlarda daha fazla eğlence ve başarı? e satış seminerleri hakkında daha fazla soru sorun.BEITRAINING®. Geniş kapsamlı bir programımız var – çeşitli sektörler için, yeni ve deneyimli satışçılar – ve sizin için en doğru seminerleri seçmekte size tavsiyede bulunmaktan memnuniyet duyarlar.

Hitap** Zorunlu alanlar