Müzakere teknikleri

Profesyonel satış eğer siz ürünlerinizi ya da hizmetinizi müşterilerin durumları, problemleri ve ihtiyaçlarıyla harmonize edecek durumdaysanız insanların sizden satın alacağı fikri üzerine kuruludur. Satış, basitçe mümkün olduğunca fazla ürün satmak demek değildir. Satış, her bir müşterinin satın alma kararını açığa çıkaran gizli ihtiyaçları, motivasyonları ve problemleri keşfetmek demektir.

Ama, her bir müzakere durumunda – maaş artışlarından, daha iyi satış durumlarından devir kontratlarını almaya- çözüm neyle uğraştığınızı anlamakta yatar. Karşınızdakine tamamen konsantre olma ve ihtiyaçlarının onun için neden önemli olduğunu anlama yeteneği sizi tamamen yeni bir duruma sevk eder: Bir satışçı konumundan hizmet sağlayan durumuna geçersiniz ya da talepte bulunan konumundan problem çözen konumuna.

Görüşmeleri doğru ve hedef odaklı bir biçimde yürütmek için, karşınızdakinin stratejisini çabucak tanımlayan birisi konumunda olmanız ve onun kendi stratejisiyle işlemden haberdar olmanız gerekir. Ancak o zaman hedeflenen bir biçimde var olan enerjiyi kontrol edebilirsiniz ve kendinizi ve karşınızdakini başarıya yönlendirebilirsiniz. 

Görüşme tekniklerinizi geliştirmek ister misiniz? Denenmiş ve test edilmiş metodlar ve tekniklerle, kendi düşüncelerinizi nasıl ikna edici bir şekilde sunacağınızı ve aynı şekilde müşterinizin de mutlu olacağı bir sonuçla iki tarafın da kazandığı bir durum inşa etmeyi öğrenin.

Hitap** Zorunlu alanlar