Hizmet & Müşteri oryantasyonu

Müşterileriniz zaten size âşık oldular mı? – ürünlerinize ve hizmetinize tabi ki.

Hangi sektörde çalışırsanız çalışın, biz hepimiz bizim hakkımızda, ürünleriz / hizmetlerimiz ve ‘aşık olmaya’ eşdeğer hizmetlerimizle hakkında çok heyecan duyan müşterilere sahip olayı istiyoruz.

İyi hizmet ve müşteri odağı bir duruş meselesidir. Müşteriler yalnızca işlerinden zevk alan çalışanlarla muhatap olduklarında memnun olurlar.Çalışanların şirketlerine, ürünlerine ve hizmetlerine, mesleklerine ve de müşterilere pozitif bir yaklaşıma sahip olmaları gerekir. Çalışanlar iyi hizmetin onlara kar payı ödediğinden haberdar olmalılar – müşteriler için, şirket için ve hem de çalışanlar için.Bu arada, böyle bir tutum sadece dış müşterilerle ilgilenirken değil ayrıca dahili, müşterilerle, (mesela meslektaşlar, üstler ve astlar) ilgilenirken de bir motivasyon ve iş tatmin kaynağıdır.

O zaman eğer müşterilerinizi dikkatli dinler ve doğru soruları sorarsanız, gerçek bir ilgi göstermiş olursunuz ve müşteri için en doğru çözümü bulmak için çaba göstermiş olursunuz. Sempati ve güven duygusal bir seviyede özendirilmiş olur.

Çoğu şirketler müşterilere odaklanmaya girişir.

Ama müşteri odağı nasıl uygulanır?

Biz, sizin bunu pratiğe dökmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız ve tüm şirket seviyeleri ve pozisyonlarındaki idareciler ve çalışanlar için denenmiş ve test edilmiş

Hitap** Zorunlu alanlar