Etkileşimli Satış Modeli

Synergistic Selling Model©

Etkileşimli Satış insanların tanıdığı kişilerden satın alması ve olabiliyorsa bunu beğenmeleri basit fikri üzerine kuruludur. Eğer problemlerine, acılarına ya da motivasyonlarına çözüm görürlerse daha çok, daha hızlı, daha kolay ve daha fazla paraya satın alırlar. Eğer onların problemlerini gerçekten anladığınıza ve sizin satmanız gerektiğine değil de sadece problemin çözümlerine odaklandığınıza inanırlarsa karşılıklı kazanma ilişkisinde size güveneceklerdir.

Synergistic Selling Model© işlemdeki her bir tarafın karşılıklı avantajlarına dayanan bir ilişkiye odaklanır. Bazen işler ve müşteriler müşteri, hizmet ya da üründen ziyade sponsorlardır. İhtiyaç, pazar, müşteri temeli ya da motivasyon benzerlikleri etkileşimli bir ilişkiye yönlendirir, bu da doğrudan bir satıcı/alıcı ilişkisi olmadan satışlar için büyük fırsatlar oluşturabilir.

Synergistic Selling Model’in ağ, anlama, çözme, somutlaştırma ve netleştirmeleri Socratic Selling Skills’in keşfetme, elde tutma, onaylama ve belgelendirmesiyle birleştirildiğinde satış, problem çözme, doğal ve kaçınılmaz olarak genişletilmiş, uzun vadeli, uzun yıllar sürebilecek müşteri/sağlayıcı ilişkisi karşılıklı fayda ilişkisi oluşturur.

NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

  • Uzun vadeli karşılıklı kazanca dayalı ilişkileri nasıl kuracağınızı
  • Müşterilerin sizi dış satıcı olarak görmesinden çok bir iç destek olarak davranmasını nasıl sağlayacağınızı
  • Hedef müşterileri nasıl eşleştireceğinizi, bulacağınızı ve seçeceğinizi
  • Teklifleri ve sponsorları nasıl pazarlık edeceğinizi, belgelendireceğinizi ve somutlaştıracağınızı
  • Rekabeti nasıl sonsuza dek yok edeceğinizi
  • Zor zamanlarda sizin pazar payınızı nasıl büyüteceğinizi

NE ELDE EDECEKSİNİZ?

Synergistic Selling Model©  sizin dış satışçı olmaktan iç sağlayıcı ve destek verici konumuna geçmenize olanak tanır.  Bu geçiş müşteri tabanınızı gerçek anlamda somutlaştırarak uzun vadeli iş gelişmesi ve iş geliştirme fırsatları oluşturur. Karşılığında bu da normalde kayıp müşterilerinize hizmet vermek ve var olan müşterilerinizi etkili bir biçimde desteklemek için gereken enerjiyi ve kaynakları kullanmanıza olanak tanır.

KİMLER BAŞVURMALIDIR?

İş sahipleri, satış müdürleri ve Socratic Selling Skills programını tamamlayan satışçılar.

 

 

NE KADAR SÜRÜYOR?

4 gün – her hafta 2 x 2 gün.

Seminerler

Art Kurs Standort Region Land Start date istek

Dates on request