Çalışan yönetimi & gelişimi

Çalışanlarım sadece gerekli olan şeyleri yapıyorlar, dakik değiller, kapasiteleri yetersiz, sekiz saat boyunca oturuyorlar, işte çok fazla özel konuşma yapıyorlar ve şirkete tamamen ilgili değiller. Bu şikâyetler size tanıdık geliyor mu?

Doğru çalışanları bulmak ve onlardan sadık çalışanlar çıkarmak her zaman kolay değildir. BEğer çalışanlarınızdan memnun değilseniz, öncelikle kendinize şu iki soruyu sormalısınız: Bu çalışanları kim tayin etti? Bu çalışanları yönetmekten kim sorumlu?

Eğer her iki soruya da cevabınız ‘Ben’ ise, durumu biraz düşünmeniz lazım ve durumun nasıl geliştiğine dair kendinize sorular sormanız lazım. Bir çalışan işe atandığında bu adayın görevlerini başarıyla performe edecek potansiyeli olduğuna güvenimiz vardı. Bu çalışanın yaptığı işin motivasyon ve enerjiyle karakterize edildiği bir zaman yok muydu? Ne zaman ve neden bu çalışan motivasyonunu kaybetti? Ne sıklıklıkla kendi girişimlerine izin verilmedi, fikirleri yok sayıldı ve daha fazla eğitim isteği reddedildi? Çalışan her zaman iyi bilgilendirildi mi ve karar verme sürecine dâhil edildi mi? Ona hangi perspektifler önerildi?

Çalışan yönetimi zahmetli bir iştir.. Tamamen profesyonel beceri üzerine kurulu değildir, aksine karakter ve kişisel beceriler üzerine kuruludur. Dahası, yönetim kendi güvenlerini bizim yönetimimize bırakan insanlar için sorumluluk yüklenmek demektir.

Bu görevleri çözmeye yardımcı olan birçok teknik ve araç vardır.Biz girişimcilere ve idarecilere çalışan işe alımı, motivasyon, gelişim, yönetim ve sadakat konularında seminerler sunuyoruz. Bunlar özellikle Kobilerin ihtiyaçlarına göre ayarlanmıştır.

Hitap** Zorunlu alanlar